rEvolutia Interioara
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Meditez intru iubire

2 participanți

In jos

Meditez intru iubire Empty Meditez intru iubire

Mesaj Scris de nicolae_aum Sam Mar 28, 2009 12:18 am

Sper ca această frumoasă iniţiativă să-şi găseasca ecoul în sufletele a cât mai multe fiinţe omeneşti astfel încât fluviul iubirii divine să se reverse din inimile lor peste intreaga creatie divina prin gratia Tatalui.
Împreuna în meditaţie la aceeaşi oră energia iubirii se amplifică exponenţial trezind sufletele la starea de puritate divina şi iubire universală.
Nu contează ce căi spirituale am urmat sau urmăm, în iubirea Tatălui suntem cu toţii în aceeaşi stare de ,,fii risipitori" care se intorc acasă după peregrinări prin iluzia separării.
Plini de aspiraţie şi speranţă să ne unim sufletele într-un cântec de iubire care să răsune ca o trâmbiţă de trezire a celor ce încă sunt adormiţi de zgomotul egoului.
Pace, iubire şi înţelepciune tuturor.

nicolae_aum
Incepator

Puncte : 5554

Sus In jos

Meditez intru iubire Empty Re: Meditez intru iubire

Mesaj Scris de George Enea Vin Apr 17, 2009 11:13 am

Multumesc frumos Nicolae pentru interventia frumoasa!

Doresc sa va fac cunoscut tuturor ca Nicolae face o treaba deosebita in aceasta directie. A facut un grup pe Yahoo, si il puteti gasi la adresa:

http://groups.yahoo.com/group/ECOU/

Este important sa ne unim energiile in aceasta directie si fiecare sa contribuie cat poate.
Multumesc inca o data!
George Enea
George Enea
Admin

Puncte : 5886

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum