rEvolutia Interioara
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

SUFLETUL MEU INSETAT DE DUMNEZEU

4 participanți

In jos

SUFLETUL MEU INSETAT DE  DUMNEZEU Empty SUFLETUL MEU INSETAT DE DUMNEZEU

Mesaj Scris de MONASUNDARY Mier Mar 25, 2009 7:04 pm

flower Sufletul meu insetat de Dumnezeu doreste sa aprinda candele de iubire in sufletele celorlalti. sunny
MONASUNDARY
MONASUNDARY
Scriitor

Puncte : 5761

Sus In jos

SUFLETUL MEU INSETAT DE  DUMNEZEU Empty Re: SUFLETUL MEU INSETAT DE DUMNEZEU

Mesaj Scris de MONASUNDARY Mier Mar 25, 2009 10:41 pm

DUMNEZEU ne vorbeşte atât prin intermediul florilor, cât şi prin gura inspirată chiar de el a oamenilor. Important este ca noi să ne dăm de fiecare dată seama şi să reuşim să înţelegem aşa cum trebuie tot ceea ce El ne spune flower
MONASUNDARY
MONASUNDARY
Scriitor

Puncte : 5761

Sus In jos

SUFLETUL MEU INSETAT DE  DUMNEZEU Empty Re: SUFLETUL MEU INSETAT DE DUMNEZEU

Mesaj Scris de Apolo Joi Mar 26, 2009 6:58 pm

MONASUNDARY a scris:
DUMNEZEU ne vorbeşte atât prin intermediul florilor, cât şi prin gura inspirată chiar de el a oamenilor. Important este ca noi să ne dăm de fiecare dată seama şi să reuşim să înţelegem aşa cum trebuie tot ceea ce El ne spune ...
Asa este. Dumnezeu vorbeste cand intr-un fel cand in altul, dar omul nu ia seama ...
Descarca Arrow BIBLIA (trad. Bucuresti 2001) "BIBLIA Cornilescu II", traducerea literală Cornilescu II, din 1931, actualizată, într-un format nou, cu multe note de subsol, un instrument deosebit de util cercetătorilor creştini de orice confesiune, tipărită la Bucureşti în 2001.

Apolo
Incepator

Puncte : 5615

Sus In jos

SUFLETUL MEU INSETAT DE  DUMNEZEU Empty Re: SUFLETUL MEU INSETAT DE DUMNEZEU

Mesaj Scris de Apolo Joi Mar 26, 2009 7:04 pm

MONASUNDARY a scris:
flower Sufletul meu insetat de Dumnezeu doreste sa aprinda candele de iubire in sufletele celorlalti. sunny
Am fost rastignit impreuna cu Hristos, si traiesc... dar nu mai traiesc eu, ci Hristos traieste in mine. Si viata, pe care o traiesc acum in trup, o traiesc in credinta in Fiul lui Dumnezeu, care m-a iubit si S-a dat pe Sine insusi pentru mine. Arrow Galateni 2:20


"[...] ce este un om? Este ceea ce ramane din el atunci cand lumea in care traieste il desfiinteaza."
Constantin Noica

Apolo
Incepator

Puncte : 5615

Sus In jos

SUFLETUL MEU INSETAT DE  DUMNEZEU Empty Re: SUFLETUL MEU INSETAT DE DUMNEZEU

Mesaj Scris de George Enea Joi Mar 26, 2009 9:47 pm

Am fost rastignit impreuna cu Hristos, si traiesc... dar nu mai traiesc eu, ci Hristos traieste in mine. Si viata, pe care o traiesc acum in trup, o traiesc in credinta in Fiul lui Dumnezeu

Este superb acest citat, multumesc ca l-ai impartasit cu noi. Important este sa il inteleaga fiecare...
George Enea
George Enea
Admin

Puncte : 5892

Sus In jos

SUFLETUL MEU INSETAT DE  DUMNEZEU Empty Re: SUFLETUL MEU INSETAT DE DUMNEZEU

Mesaj Scris de MONASUNDARY Joi Mar 26, 2009 11:21 pm

DOAMNE,IISUSE CHRISTOASE,FIU DE LUMINA A LUI DUMNEZEU IN GENUNCHI ITI CERSESC MILA SI UN STROP DE IUBIRE PENTRU SUFLETUL MEU flower
MONASUNDARY
MONASUNDARY
Scriitor

Puncte : 5761

Sus In jos

SUFLETUL MEU INSETAT DE  DUMNEZEU Empty Re: SUFLETUL MEU INSETAT DE DUMNEZEU

Mesaj Scris de Nickolay Joi Mai 07, 2009 11:34 pm

cersesti mila?....ai auzit de compasiune?

Nickolay
Nou Venit

Puncte : 5488

Sus In jos

SUFLETUL MEU INSETAT DE  DUMNEZEU Empty Re: SUFLETUL MEU INSETAT DE DUMNEZEU

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum