rEvolutia Interioara
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

CE PARERE AVETI LEGAT DE 2012?

4 participanți

In jos

CE PARERE AVETI LEGAT DE 2012? Empty CE PARERE AVETI LEGAT DE 2012?

Mesaj Scris de MONASUNDARY Mier Mar 25, 2009 6:58 pm

flower As vrea sa discutam despre 2012,ce va fi?ce este deja?si ce va fi dupa 2012? I love you
MONASUNDARY
MONASUNDARY
Scriitor

Puncte : 5761

Sus In jos

CE PARERE AVETI LEGAT DE 2012? Empty Re: CE PARERE AVETI LEGAT DE 2012?

Mesaj Scris de nicolae_aum Mar Apr 21, 2009 12:44 am

Este simplu, va fi mereu ceea ce este, va fi acelaşi acum, dar poate cu alte roluri şi actori. Vom juca poate roluri diferite dar actorul rămâne acelaşi. Va fi ceea ce noi producem acum ca şi cauză, important este cum vom fi găsiţi atunci ca şi stare. Exteriorul va fi o reflectare a ceea ce este interior. Nu cred că va fi ceea ce cred unii, va fi o schimbare de perspectivă.
Să fim iubire în manifestare.

nicolae_aum
Incepator

Puncte : 5560

Sus In jos

CE PARERE AVETI LEGAT DE 2012? Empty Re: CE PARERE AVETI LEGAT DE 2012?

Mesaj Scris de George Enea Vin Mai 08, 2009 10:50 pm

Important este sa fim cat se poate de bine, in armonie cu Dumnezeu si cu intreaga creatie divina. Important este sa traim in prezent, clipa de clipa, bine in legatura cu Dumnezeu si cu puterile divine.

cu alte cuvinte...

Este bine ca fiecare dintre noi să fie atât de în armonie cât se poate şi să ne bucurăm atât cât putem de fiecare clipă, trăind tot mai frumos în prezent. De aceasta depinde câţi dintre noi pot trece mai departe şi de încercarea importantă care ne aşteaptă.

Cu Lumină şi Iubire, Ioan
George Enea
George Enea
Admin

Puncte : 5892

Sus In jos

CE PARERE AVETI LEGAT DE 2012? Empty Re: CE PARERE AVETI LEGAT DE 2012?

Mesaj Scris de shiva7029 Joi Aug 06, 2009 2:46 pm

Nicolae,eu sunt de acord cu ce ai spus despre 2012.
2012 este o data in unele calendare (maya si poate si altele) care arata sfarsitul unui ciclu,a unei perioade temporala.
Asta nu inseamna ca se va intampla ceva anume la acea data.In 2012 si dupa aceea,in continuare,ca si acum dealtfel,va fi ceea ce noi oamenii vom determina prin intentia,vointa,gandurile si actiunile noastre sa se "intample".

shiva7029
Timid

Puncte : 5405

Sus In jos

CE PARERE AVETI LEGAT DE 2012? Empty Re: CE PARERE AVETI LEGAT DE 2012?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum