rEvolutia Interioara
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ŞI RECONECTARE CONŞTIENTĂ…

In jos

ŞI RECONECTARE CONŞTIENTĂ… Empty ŞI RECONECTARE CONŞTIENTĂ…

Mesaj Scris de George Enea Mier Mar 25, 2009 5:28 pm


Mă bucur s-o cunosc şi pe Andra Ivanov de la workshopul susţinut de ea, „Reconectarea”, la conferinţa ANATECOR din acest an.

Plecând de la acesta am studiat şi cartea „Reconectarea” scrisă de dr. Eric Pearl. Este o carte deosebită pe care merită s-o citim toţi.

Ceea ce se face prin intermediul meu are multe asemănări dar şi deosebiri faţă de “metoda” dr. Pearl. Pentru a o putea distinge putem să conştientizăm că prin intermediul meu se realizează şi o reconectare conştientă.

Este util să discutăm câteva aspecte:

Esenţa comună este că reuşim să conştientizăm că Dumnezeu (Întreg, Lumină, Iubire, Univers, Sursă, Creator) este cel care-şi face şi lucrarea de reconectare şi prin intermediul nostru…

Pentru a înţelege de ce este necesară reconectarea este necesar să discutăm despre nivelul de conectare cu Întregul. Cu cât nivelul de conectare este mai înalt cu atât mai bine…

Nivelul actual mediu de conectare este reliefat plastic la începutul sintezei de fizică cuantică „Ce naiba ştim noi de fapt” care arată că „suntem conştienţi doar de 2000 de biţi de informaţie din cele 400 de miliarde de biţi pe care îi procesăm într-o secundă…”. Eu văd nivelul mediu actual de conectare ca fiind de cca 1%…

Prin „metoda” dr. Eric Pearl se realizează ceva deosebit: este important că sunt ajutaţi să-şi îmbunătăţească nivelul de conectare, cu efecte deosebite, toţi cei care doresc …

Sunt şi aspecte pe care este bine să le conştientizăm pentru a se putea beneficia cât mai bine de reconectare:
- Văd că se ajunge la un nivel mediu de conectare de cca 2,5%; în cazul reconectărilor realizate prin dr. Pearl se ajunge uneori până la cca 8%; în cazul reconectărilor realizate prin ceilalţi, după aceeaşi metodă, nivelul de conectare la care se ajunge este în funcţie de nivelul de armonie al fiecăruia … Chiar dacă ni se par mici aceste nivele de conectare ele sunt importante şi trebuie ca fiecare, aşa cum arată şi dr. Pearl, să-şi îmbunătăţească în continuare nivelul de conectare;

- Văd că cca 5% din cei care sunt ajutaţi prin această metodă reuşesc ca odată cu îmbunătăţirea stării de sănătate să-şi îmbunătăţească şi parametrii pe viitor. Chiar şi celorlalţi la care îmbunătăţindu-se starea de sănătate, fără a-şi îmbunătăţi şi armonia sufletului, li se înrăutăţesc parametrii pe viitor prin reconectare li se dau mai multe şanse… Este bine, când se poate, ca cei la care se realizează reconectarea să-şi sporească şi starea de armonie a sufletului şi atunci se îmbunătăţeşte şi sănătatea şi viitorul.

În cazul reconectării conştiente mă ocup numai de cei care au sufletul pregătit pentru aceasta dar :

- Se îmbunătăţesc în acelaşi timp şi starea de sănătate şi parametrii pe viitor;

- Văd că se ajunge la un nivel mediu de conectare de cca 50%, acest nivel fiind în creştere; starea de conectare se îmbunătăţeşte şi la cei apropiaţi lor;

Este important ca fiecare să-şi urmeze calea care i se potriveşte cel mai bine pentru reconectare. Referitor la aspectele reconectării mai discutăm pentru că are multe elemente deosebite.

Pentru cei care participă la simpozionul de terapii de la Timişoara prezentăm joi, 16 octombrie, tema „Armonizarea cu Întregul …” ( workshop la ora 16,15 şi conferinţa la ora 17,45). Discutăm şi pe tema reconectării conştiente…

Cu Lumină şi Iubire, Ioan

Postare preluata de pe blogul Alchimie Spirituala
George Enea
George Enea
Admin

Puncte : 5901

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum