rEvolutia Interioara
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

altoiurile -sters

3 participanți

In jos

altoiurile -sters Empty altoiurile -sters

Mesaj Scris de kira Mar Mar 31, 2009 9:21 pm

sters


Ultima editare efectuata de catre kira in Joi Apr 02, 2009 9:21 pm, editata de 1 ori

kira
Nou Venit

Puncte : 5524

Sus In jos

altoiurile -sters Empty Re: altoiurile -sters

Mesaj Scris de MONASUNDARY Mier Apr 01, 2009 3:04 pm

Eu cred ca se refera la SINELE DIVIN NEMURITOR ATMAN,acea SCANTEIE DIVINA pe care fiecare fiinta umana o are in universul sau launtric daruita de DUMNEZEU si prin meditatie si introspectie launtrica profunda si constanta vom reusi cu ajutorul lui DUMNEZEU sa ne revelam SINELE sau acea SCANTEIE DIVINA care va aduce mari salturi spirituale si transformari in viata noastra si in jurul nostru.
Scrie asa de frumos pe frontonul Templului de la Delphi: "Cunoaşte-te pe tine însuţi şi vei cunoaşte astfel tot universul împreună cu forţele ascunse ale sale": flower

altoiurile -sters DhAMEObaTh
MONASUNDARY
MONASUNDARY
Scriitor

Puncte : 5761

Sus In jos

altoiurile -sters Empty Re: altoiurile -sters

Mesaj Scris de kira Joi Apr 02, 2009 9:22 pm

Multumesc pentru raspuns!

kira
Nou Venit

Puncte : 5524

Sus In jos

altoiurile -sters Empty Re: altoiurile -sters

Mesaj Scris de shiva7029 Vin Aug 14, 2009 6:11 pm

[quote="MONASUNDARY"]Eu cred ca se refera la SINELE DIVIN NEMURITOR ATMAN,acea SCANTEIE DIVINA pe care fiecare fiinta umana o are in universul sau launtric daruita de DUMNEZEU si prin meditatie si introspectie launtrica profunda si constanta vom reusi cu ajutorul lui DUMNEZEU sa ne revelam SINELE sau acea SCANTEIE DIVINA care va aduce mari salturi spirituale si transformari in viata noastra si in jurul nostru.

Mona,ai spus aici cumva ca:Sinele nemuritor Atman este scanteia divina pe care ne-a daruit-o Dumnezeu???!!!Eu ma gandeam ca esenta noastra Atman,ne-a fost daruita de........Atman!!!
Sau ca scanteia divina din noi,ne-a fost daruita de Dumnezeu!!!
In continuare spui ca Dumnezeu ne va ajuta sa-l revelam pe Atman in fiinta noastra???!!!Crezi ca o sa participe si Alah sau Brahman.
Daca ai fi pastrat un limbaj specific doar unei cai spirituale,as fi zis ca tot ceea ce ai spus tu este adevarat,asa voi spune doar ca:atunci cand amestecam mai multe lucruri,este posibil sa facem un ghiveci.

shiva7029
Timid

Puncte : 5405

Sus In jos

altoiurile -sters Empty Re: altoiurile -sters

Mesaj Scris de shiva7029 Vin Aug 14, 2009 6:14 pm

Cat despre frontispiciul oracolului din Delhi,este dictonul preferat al lui Socrate.

shiva7029
Timid

Puncte : 5405

Sus In jos

altoiurile -sters Empty Re: altoiurile -sters

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum